Služby

AUTO PNEU Tichý > Pneuservis > Služby 

Patříme do mezinárodní sítě profesionálních pneuservisů Point S. Díky tomu a díky našim mnohaletým odborným zkušenostem vám poskytujeme širokou nabídku pneumatik, odbornou montáž a demontáž pneumatik, vyvážení a sezónní uskladnění pneu.

Správné dotažení kola

Na bezpečnosti záleží…
Pro správné dotažení a povolování kol používáme speciální pneumatické klíče. Garantují použití přiměřené síly a zároveň zabraňují poškození upevňovacích šroubů/matic nebo závitů. Doporučujeme vám pravidelnou kontrolu dotažení provedenou odborníkem.

Montáž a demontáž pneumatik

Přenechejte to odborníkům…
Proces montáže a demontáže pneumatiky se skládá z několika základních kroků:

 • sejmutí kola z osy
 • očistění ráfku pneumatiky
 • odstranění starého vyvažovacího olůvka
 • upevnění kola na montážním stole
 • nastavení montážní páky stolu tak, aby rameno odskočilo od disku o 2,5 mm. Tím se zabrání poškození disku z vnitřní
 • strany
 • výměna ventilku
 • správné umístění nové pneumatiky (směr dezénu, DOT na vnější straně disku)

Vyvážení pneumatik

Komfortní jízda bez rizik…
Neodborné a nesprávné vyvážení citelně snižuje jízdní komfort, během něj může dojít k poškození prvků zavěšení kola a nápravy, narušení geometrie a zvýšení opotřebení pneumatiky. Vyvažování se provádí vždy po přezutí pneumatiky. Naši servisní technici se automaticky postarají o přesné vyvážení každého přezouvaného kola. V průběhu sezóny může dojít k uvolnění a ztrátě závaží na disku. To se projeví vibracemi v řízení. Doporučujeme v těchto případech navštívit nejbližší pneuservis.

Sezónní uskladnění pneumatik

Dbáme o vaše pohodlí a komfort…
Nemusíte už mít starost s tím, kam se sadou mnohdy špinavých pneumatik, které jste si právě nechali sundat z vašeho vozu. Životnost pneumatik je velmi závislá mimo jiné i od způsobu uskladnění mimo sezónu. Profesionálně vám uskladníme zimní i letní sadu pneumatik. Pneumatiky musí být umístěny ve vhodných klimaticky stabilních podmínkách bez přístupu přímého slunečního světla a vnější vlhkosti.

Kontrola a výměna ventilku

Malý ale důležitý…
Ventilek je často opomíjenou, ale velmi důležitou součástkou, která ovlivňuje, jak často budete nuceni dohušťovat pneumatiky vašeho vozu. Při nesprávném tlaku se pneumatiky sjíždějí nepravidelně a rychleji. Dbejte na rady odborníka při jeho doporučení na výměnu ventilků.

Montáž kol

Zastavte až tam, kde jste chtěli dojet…
Doporučení všech výrobců pneumatik zní – pokud kupujete pouze 2 nové pneumatiky, tak je montujte na zadní osu, nikoliv na přední. To vám umožní lépe držet zvolenou stopu při extrémních situacích především při průjezdu zatáčky vyšší rychlostí. Naši servisní technici mají tyto zákonitosti zažité díky praxi a školení.

Huštění pneumatik

Hlídejte tlak v pneumatikách…
Pravidelně si kontrolujte tlak v pneumatikách. Huštění pneumatik podle výrobcem předepsaných tlaků prodlužuje životnost pneumatiky a jejího vzorku a zabraňuje nerovnoměrnému opotřebení. Podhuštěná nebo přehuštěná pneumatika ale především ztrácí své optimální vlastnosti a může být při zvládání krizových situacích nebezpečná. Přehuštění má za následek nerovnoměrné opotřebení, zmenšení styčné plochy s vozovkou a prodloužení brzdné dráhy. Podhuštění je pak spojeno s vyšší spotřebou a nebezpečím poškození ráfku. Huštění inertním plynem napomáhá lepšímu udržení správného tlaku a to díky molekulám větším než okolní vzduch. Složení stěny pneumatiky lépe drží tyto velké molekuly a nedochází k úniku přes stěny.


Provozní doba

 • Pondělí 7:30 - 17:00
 • Úterý 7:30 - 17:00
 • Středa 7:30 - 17:00
 • Čtvrtek 7:30 - 17:00
 • Pátek 7:30 - 17:00
 • Sobota 8:00 - 12:00
 • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

AUTO PNEU Tichý
Zengrova 5
779 00 Olomouc – Řepčín


Telefon: (+420) 585 414 196
Mobil: (+420) 724 052 920

E-mail: autopneu.tichy@seznam.cz

Více informací